antik könyv, antikkönyv, régi könyv, használt könyv, metszet, képeslap, térkép, biblia, szótár, naptár, antikvárium, régiség, antik irodalom, régikönyv, régi képeslap, régi térkép, aprónyomtatvány, papírrégiség
A honlap
a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium
támogatásával valósult meg.
Ön a 81771567. látogatónk.
Kedves Vásárlóink,
átvételi helyszín: XIII. kerület. Tüzér u 1.
TELEFONSZÁM VÁLTOZÁS!!!
Az első Pesti Hírlap a reformkortól, 1841-től jelent meg a szabadságharc bukásáig, 1849-ig. A Kossuth Lajos által szerkesztett sajtótermék a korabeli ellenzék legjelentősebb orgánuma volt. Kossuthot aztán 1844-ben a bécsi kormány eltávolította a szerkesztőségből. Szerkesztő volt még: Csengery Antal és Szalay László.
A reformellenzék első hihetetlen hatású és nagy sikert befutó újságja a Pesti Hírlap. A Pesti Hírlap egy új korszak, a 40-es évek eleje. A börtönből kijött Kossuthnak hatalmas politikai népszerűsége van, ugyanakkor Landerer Mihály a nyomdász rendelkezik egy hatósági engedéllyel, hogy egy politikai hírlapot elindítson. És ő nyilván előtte Bécsben ellenőriztette, hogy ez vajon szabad-e, vagy nem és nyilván Metternich herceg legfőbb jóváhagyásával végül megkapja az engedélyt, hogy ezt a lapot elindíthassa. Nyilván arra gondoltak, hogy a börtönben meggyötört Kossuth kellőképpen kézben tartható lesz, különösen a cenzúra segítségével, hiszen végül is nem írhat le egy olyan sort sem, amit a cenzúra ne lenne képes ellenőrizni. Ha majd olyasféle felforgató szövegek jelennek meg, akkor azt majd egyszerűen kitörlik. Tehát úgy érezték, hogy lehet vállalni annak rizikóját, hogy Kossuth egy politikai hírlap főszerkesztője legyen Magyarországon. A Pesti Hírlap hihetetlen sikerrel robbant be a közvéleménybe. Első félévének számait újra kellett egyébként nyomtatni, mert annyira elkapkodták, hogy az emberek akarták, hogy még, még, hogy ők újra elolvashassák. Csúcskorszakában több mint négyezer előfizetője volt. Ez ismeretlen szám volt az összes korábbi magyar sajtóvállalkozás történetében. De a négyezer előfizető alatt nem négyezer olvasót kell gondolnunk, mert a Pesti Hírlapot nagyon sok esetben kaszinók rendelték meg. Nagyon sok esetben baráti társaságok is olvasták.